Hakkımızda

Hakkımızda

ANAOKULUMUZA Hoş geldiniz

Özel Bayramlar Anaokulu İstanbul Pendik’te çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti sunmaktadır. 3 ile 6 yaş aralığında bulunan çocukların eğitim aldığı anaokulunda yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Erken yaşta dil öğrenmenin önemi büyüktür. Bu nedenle İngilizce dersi branş öğretmenleri tarafından çocuklara öğretilmektedir. Çocukların sıkılmasını önlemek ve İngilizce dil eğitiminin kalıcı olmasını sağlayabilmek için İngilizce öğretimi oyun ve şarkılar eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Özel Bayramlar Anaokulu’nun bahçesi oldukça geniştir. Çocukların oyun oynayabilmesi için oyun parkı da bulunmaktadır. Yüzme faaliyetlerini yürütebilmek ve çocukların fiziksel gelişimine katkı sağlayabilmek için okulda kapalı havuz bulunmaktadır. Kapalı havuzun suyu düzenli olarak değiştirilmekte ve gerekli temizlikler yapılmaktadır. Çocukların hijyenik bir şekilde yüzebilmesi ve sağlık açısında olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmaması için okul yönetimi oldukça hassas davranmaktadır. Havuz temizliği gerçekleştirildikten sonra öğrencilerin yüzme etkinliklerini yürütmesi sağlanmaktadır.

Özel Bayramlar Anaokulu 'nda gün içerisinde çocuklarla yüzme, drama, müzik, ingilizce, seramik, modern dans aktiviteleri yapılmaktadır. Ayrıca okulda çocuklara değerler eğitimi de verilmektedir.
Yaz aylarında anaokuluna devam edecek çocuklar için yaz okulu programı da bulunmaktadır. Yaz okulu kapsamında gerçekleştirilecek eğitimler önceden belirlenmiştir. Anaokulunda pek çok kulüp bulunmaktadır. Bu kulüpler arasında drama, görsel sanatlar, modern dans, yüzme, müzik, halk dansları ve satranç yer almaktadır. Tüm bu kulüplerin yürüttüğü faaliyetler için branş öğretmenler çocuklara eşlik etmektedir. modern dans aktivitelerinde çocukların fiziksel ve ruhsal gelişiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Yöresel oyunları öğrenebilmeleri ve toplumsal kültürü küçük yaştan itibaren öğrenebilmeleri için halk dansları etkinliği çok önemli bir yere sahiptir.

Özel Bayramlar Anaokulu'nda öğrencilerin zeka seviyesini yükseltmek ve düşünmelerini sağlamak için satranç etkinliği yürütülmektedir. El becerilerini geliştirebilmek için kağıt boyama, kesme, parmak boyama gibi pek çok görsel sanatlar etkinliği gerçekleştirilmektedir. Bilişsel ve düşünsel yönleri geliştirebilmek için drama faaliyetleri yürütülmektedir. Müzik kulübünde ise çocuklar şarkılar öğrenir ve her sabah güne şarkı söyleyerek başlar.

Özel Bayramlar Anaokulu'nda üç öğün yemek verilmektedir. Yemekler okul aşçısı tarafından pişirilmektedir. Beslenme uzmanı kontrolünde hazırlanan menüler çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak besinlerden meydana gelmektedir. Menülerde kullanılacak et, sebze ve meyveler günlük olarak teze bir şekilde alınmaktadır. Yemekler et ve sebze ağırlıklı olarak pişirilmektedir.

Hakkımızda